جنس بدنه و پایه هواکش سقفی سانتریفوژ از نوع پروانه بکوارد از ورق گالوانیزه گرم و کلیه اتصالات با استفاده از پیچ و مهره با روکش گالوانیزه و یا آبکاری مناسب و بدون جوش بایستی صورت گیرد، مگر در مواردی که امکان استفاده از پیچ و مهره بدلیل مقاوم سازی مقدور نباشد که در اینصورت استفاده از جوش با زیرسازی مناسب و پوشش رنگ الکترواستاتیک بلامانع است. همچنین فن بایستی دارای قیف ورودی مخروطی و یا مناسب بوده و تا چند میلیمتر داخل پروانه قرار گیرد تا هدایت جریان هوا به سهولت انجام شده و راندمان فن افزایش یابد. شفت هواکش سقفی سانتریفوژ از جنس استنلس استیل 304 و مقاوم در برابر زنگ و خوردگی استفاده گردد.

هواکش سقفی سانتریفوژ یا فن گریز از مرکز یک دستگاه مکانیکی برای حرکت هوا یا سایر گازها در یک جهت با یک زاویه به مایع ورودی است. این نوع هواکش ها اغلب حاوی یک محفظه خالی برای هدایت هوای مستقیم در جهت خاص یا در سراسر یک گرما هستند. این فن ها سرعت و حجم جریان هوا را با چرخش چرخان افزایش می دهد. همچنین جت فن نیز میتواند بسیار کاربردی باشد.

هواکش سقفی سانتریفوژ از انرژی جنبشی پروانه ها برای افزایش حجم جریان هوا استفاده می کند که به نوبه خود علیه مقاومت ناشی از کانال ها، دمپر ها و سایر اجزای حرکت می باشد. همچنین میتوانید با مطالعه درباره هواکش صنعتی، درباره این نوع هواکش ها نیز بیشتر بدانیدتوانایی هواکش سقفی سانتریفوژ در از بین بردن این نوع هواهای کثیف است چرا که آنها بسیار مفید هستند. علاوه بر برنامه های مسکونی، فن هواکش سقفی سانتریفوژ نیز در آزمایشگاه ها، کارخانه های تولید مواد شیمیایی و غیره از این نوع هواکش استفاده می کنند.

از آنجا که این نوع هواکش فشار بالایی ایجاد می کند، هواکش سقفی سانتریفوژ برای برنامه های با فشار بالا مانند خشک کردن و تهویه مطبوع مناسب هستند. همانطور که همه قسمتهای متحرک آنها محصور شده و همچنین ویژگی های کاهش ذرات را دارند، باعث می شود آنها برای استفاده در سیستم های آلودگی هوا و سیستم های تصفیه ایده آل باشند. استفاده از هواکش سقفی سانتریفوژ نیز مزایای متفاوتی به همراه دارد که عبارتند از:

بهره وری انرژی: جریان هوای ثابت به فن هواکش سقفی سانتریفوژ اجازه می دهد تا انرژی که تولید می کنند تا 84٪ بازده استاتیک را تولید کند. این سطوح کارآیی بالاتر برای حفظ سیستم های بزرگتر هوا مناسب می باشد.

دوام بیشتر این فن ها: این نوع هواکش به اندازه کافی بادوام هستند تا به طور مناسب در محیط های خوردگی و فرساینده بتوانند به خوبی عمل کنند.

توان محدود کردن بارگذاری: بعضی از هواکش سقفی سانتریفوژ با منحنی های اسب بخار بدون بارگذاری نصب می شوند و اگر ظرفیت آن از بین برود، موتور بارگیری نمی شود.

ساده در نگهداری: هواکش سقفی سانتریفوژ را می توان به راحتی تمیز کرد، علاوه بر این، برخی از ویژگی های هواکش سقفی سانتریفوژ، تعمیر و نگهداری روزانه آن و همچنین نگهداری بسیار آسان آن ها می باشد. 
هواکش صنعتی نیز به دلیل نگهداری آسان در میان هواکش ها بسیار پرطرفدار میباشد.

انعطاف پذیری بالا: فن های هواکش سقفی سانتریفوژ برای ترکیب چندین جریان هوا و فشار مفید هستند و می توانند چندین حالت هوا را از جمله هوا تمیز، خشک و مرطوب را جریان دهند.

اندازه های مختلف هواکش سقفی سانتریفوژ

در اندازه های مختلف برای کاربردهای متنوع قرار می گیرند، مانند فضاهای تنگ یا فضاهایی که رسیدن به آن دشوار و سخت می باشد.انواع تیغه های سانتریفوژ

هواکش سقفی سانتریفوژ در سه نوع فن اصلی با هدف خاص خود قرار می گیرند:

هواکش سقفی سانتریفوژ شعاعی: اینها فن هایی با فشار بالا با جریان هوای متوسط دارند. نوع شعاعی با چگالی بالا برای کاربردهای صنعتی که در آن گرد و غبار وجود دارد یا در محیط هایی که گاز یا رطوبت در هوا وجود دارد استفاده می شود.

هواکش سقفی سانتریفوژ رو به جلو: در این نوع فشار متوسط و جریان هوا بالا است که می تواند در هوای تمیز، تهویه و اگزوز استفاده شود.

هواکش سقفی سانتریفوژ منحنی رو به عقب: فشار بالا، جریان بالا، بهره وری بالا است. قدرت هواکش به دلیل افزایش جریان در منطقه کارآمد سیستم کاهش می یابد.

مزایای هواکش سقفی سانتریفوژ:

کیفیت بالا

استخراج قدرت بالا

برای حمل و نقل هوایی در کانالهای طولانی تطبیق پیدا می کند

معایب هواکش سقفی سانتریفوژ:

ظرفیت پایین

هواکش سقفی سانتریفوژ، هوا را به طرف خروجی از طریق انحراف و نیروی سانتریفیوژ چرخان می دهند. پروانه چرخش می یابد و باعث می شود هوا به فن در نزدیکی شفت وارد شود و به طور عمودی داخل محفظه فن حرکت کند.

این به فن اجازه می دهد تا فشار بیشتری برای یک حجم هوای مشخص تولید کند، بنابراین می تواند هوا را در طول اجرای مجرای طولانی تری فشار دهد.

فن هواکش سقفی سانتریفوژ اغلب این هواکش ها را در اتاق هایی استفاده می کنند که دیوارهای بیرونی ندارند. چنین اتاقهایی پنجره ها یا تهویه طبیعی ندارند و این شرایط معمولا نیاز به یک مجرای بلند برای رسیدن به خارج از ساختمان دارد.

برای دریافت خدمات ،مشاوره و هرگونه پرسش و درخواستی درباره محصولات و مقاله های مکش ودهش

با ما تماس بگیرید

مقالات مرتبط

ورود اعضا
قبلا در مکش و دهش ثبت نام نکرده ایید؟ثبت نام .
لطفا صبر کنید
ثبت نام