هواکش پشت بامی

هواکش پشت بامی یکی از پرکاربرد ترین نوع هواکش ها در پروژه های مسکونی ، بیمارستانی ، تجاری و اداری می باشد این نوع هواکش تنها برای اگزاست کاربرد دارند . دامنه کاربرد هواکش های پشت بامی معمولا در دبی های پایین ( معمولا زیر 8000 CFM ) و افت فشار پایین ( معمولا زیر 0.6 inwg ) کاربرد دارند. هواکش پشت بامی به صورت مستقیم روی کانال نصب می گردند و بسته به نوع انتقال جریان به دونوع کلی هواکش پشت بامی سانتریفوژ و هواکش پشت بامی آکسیال تقسیم می شوند.

چرا نیاز به هواکش پشت بامی وجود دارد؟

از آنجا که تکنیک های نوین ساخت و ساز همچنان به حفظ انرژی بیشتر توجه می کنند ، به حداقل رساندن گرما از ساختمانها ، ضخامت عایق افزایش یافته و استحکام هوا به طور مداوم در حال بهبود است. اگرچه این راهی برای دستیابی به عملکرد انرژی خوب است ، اما اکنون با نصب هواکش پشت بامی تهویه مناسب در محل شما به وجود می آید.

تعداد کمی از ساختمانهای جدید حاوی شومینه های باز ، پنجره های یک جداره و ساخت کفپوش جامد به یک معیار تبدیل شده است. افزایش سطح رطوبت ایجاد شده با افزایش گرمای بیشتر و سطح عایق بیشتر همراه است و باعث ایجاد اختلاف دمای بیشتر در ساختمان می شود. اما با استفاده از هواکش پشت بامی این اتفاق نمی افتند.

بهترین نوع هواکش پشت بامی چیست؟

چند روش مختلف برای تهویه فضای پشت بام شما وجود دارد. انتخاب صحیح هواکش پشت بامی به وضعیت و مکان شما بستگی دارد. بیشتر خانه ها فقط به یک هواکش پشت بامی نیاز دارند ، گرچه ممکن است یک خانه بزرگتر به دو مورد نیاز داشته باشد. اجرای آنها هزینه ای ندارد و در مقایسه با گزینه های دیگر موجود در بازار بسیار به صرفه هستند.

هواکش پشت بامی در انواع ساختمانهای تجاری ، نهادی و صنعتی در کاربردهایی از تهویه راحت تا فرآیندهای تولید استفاده می شود. در حقیقت ، هواکش پشت بامی حتی با ارائه جریان مناسب هوا حتی می توانند به افزایش عمر ساختمان کمک کنند. بنابراین چگونه می دانید کدام دستگاه هواکش پشت بامی مناسب برای ساختمان شما است؟

می توانید با پاسخ به این 3 سؤال شروع کنید:

هواکش پشت بامی در چه نوع ساختمان نصب خواهد شد (به عنوان مثال فروشگاه خودرو ، بیمارستان ، مدرسه ، انبار)؟

چه عملکردی باید هواکش پشت بامی را انجام دهد (به عنوان مثال ، اگزوز عمومی ، كنترل چگالش ، پخت و پز تولید گریس ، بازگرداندن هوا ، تأمین هوا)؟

تجهیزات هواکش پشت بامی در کجا نصب خواهد شد (به عنوان مثال سقف ، سرپوشیده ، داخلی ، سقف ، دیوار)؟

پس از پاسخ دادن به این سؤالات ، باید بتوانید انتخاب های خود را در هواکش پشت بامی محدود کنید. اما یک فاکتور اضافی وجود دارد که باید قبل از تصمیم نهایی خود در نظر بگیرید: بهره وری انرژی. فن های کارآمد با انرژی دارای موتورهایی با سرعت متغیر هستند که انعطاف پذیری را برای خاموش کردن سرعت دستگاه هواکش پشت بامی در مناطقی از اشغال کم یا در صورت اشغال بیشتر در اختیار شما قرار می دهند. این به کاهش مصرف انرژی و هزینه کمک می کند.

چرا باید در تهویه سقف سرمایه گذاری کنید؟

هنگامی که نوبت به راحتی خانه ها می رسد ، هواکش پشت بامی همیشه اولین چیزی نیست که به ذهن می آید. اما یک سقف با هواکش پشت بامی مناسب به حفظ آب و هوای سالم در تمام نقاط خانه کمک می کند. این امر به ویژه در تابستان مشهود است که دمای داخل حفره سقف می تواند تا 70 درجه سانتیگراد برسد. از هوای ورودی و خروجی هوا هواکش پشت بامی استفاده می شود تا وسیله ای برای اجازه ورود هوای خارج از ورودی و خروج از زیر شیروانی و فضاهای تهویه فراهم شود.

فن های سانتریفیوژ سقفی که با عنوان های فن پشت بامی و فن قارچی نیز شناخته می شوند یکی از انواع فن های سانتریفیوژ بوده که با مکش هوا از زیر و اپخش آن به اطراف بدنه عمل می¬کند. این فن ها در اندازه های مختلف و در انواع اتصال پولی تسمه و مستقیم ساخته شده که به علت نداشتن حوضینگ افت فشار کمتری را نسبت به فن های یوتیلیتی تحمل می کنند. قابلیت نصب آسان و بدون زانویی از مزایای این نوع فن ها بوده و می توان از آنها در کاربردهای خانگی، صنعتی، بیمارستانی و ... استفاده کرد. کلاهک های بارانگیر این فن ها می¬بایست علاوه بر محافظت موتور دارای مقاومت کافی در برابر رطوبت نیز باشند.

ورود اعضا
قبلا در مکش و دهش ثبت نام نکرده ایید؟ثبت نام .
لطفا صبر کنید
ثبت نام