هواکش آکسیال کانالی مکش و دهش

این نوع هواکش ها از زیر مجموعه خانواده آکسیال ها میباشد . جهت تهویه از این مدل ، اتصال آن اکثرا بصورت بین کانالی ( این لاین ) و یا در ابتدا و انتها کانال قرار میگیرد که در ساختمان های اداری و تجاری ، صنایع نفت و غیره بکار می روند .

هواکش های آکسیال کانالی هم بعنوان دمنده ( فن فشار مثبت ) و هم بعنوان مکنده ( اگزاست فن ) بکار می روند . همچنین امکان استفاده این هواکش ها برای محیط های انفجاری ، حرارتی و رطوبت بالا و یا خورندگی زیاد با اعمال شرایط خاص در متریال ساخت بر روی آنها مقدور میباشد .

پروانه مورد استفاده در این نوع هواکش ها از جنس آلمینیوم ، فولاد کربندار و .... میباشد .

در این نوع فنها از توری و حفاظ مناسب نیز استفاده میشود .

مشخصات فنی و ساختاری هواکش های آکسیال کانالی:

این محصول در 16 مدل و در قطرهای 150 الی 1250 میلیمتر تولید میشود

ظرفیت هوادهی : از 50 الی 55000 مترمکعب بر ساعت

فشار استاتیک : از 0.75 الی ۲۵ میلیمتر ستون آب

جنس هواکش : جنس ورق بکار رفته در این هواکش ها از ورق فولادی ( کربندار ، گالوانیزه ، استنلس استیل و .... ) میباشد

جنس پروانه از آلومینیوم با آلیاژ مناسب ، فولاد کربندار ، استنلس استیل ، پی وی سی و ... که بصورت استاتیک و دینامیکی بالانس میگردد و در پایان گواهی صادر خواهد شد .

الکتروموتور : الکتروموتور مورد استفاده در این مدل هواکش های آکسیال کانالی از برندهای معتبر موتوژن ، الکتروژن ، زیمنس

سیستم انتقال قدرت : سیستم انتقال قدرت در هواکش آکسیال کانالی تولیدی بصورت مستقیم و پولی ، تسمه تولید میشود

بمنظور کسب اطلاعات بیشتر به سایت این شرکت مراجعه شود . www.mackesh-dahesh.ir1- ساخت و تعبیه فریم مخصوص بمنظور قرارگیری قاب چهارگوش هواکش آکسیال بر اساس اندازه های مندرج در کاتالوک و سازنده

2- استفاده از نوار لاستیک اسفنجی در میان قاب اصلی فن و فریم تعبیه شده ، و حداقل به ضخامت 5 میلیمتر که با چسب آهن به محل قرارگیری چسبانده شود و بعد فن بر روی آن نصب و از محل های تعبیه شده بر روی قاب با استفاده از پیچ و مهره و فنری با جنس گالوانیزه اتصال گردد و دقت شود که دستگاه کاملأ بایستی صاف در محل خود قرار گیرد و در غیر اینصورت دچار ارتعاشات جانبی میگرددو عمر دستگاه به شدت کاهش مییابد .

3- در هنگام وصل نمودن کابل برق مناسب با توان الکتروموتور ، حد الامکان سیم ارت هم نیز وصل گردد.

4- استفاده از کنترل بار ، کلید های حفاظتی برای کلیه دستگاه های مکانیکی اجباری بوده و بایستی بر اساس قدرت الکتروموتور آن نیز طراحی گردد.

5- ترجیحآ یکعدد کلید قطع و وصل جریان برق برای دستگاه هائی که در ارتفاع قرار میگیرد ، تعبیه شود تا در هنگام تعمیرات احتمالی و یا سرویس ، اپراتور بتواند کنترل فن را در اختیار داشته باشد .

6- چک کردن دوره ای هواکش های آکسیال الزامی بوده و هر 6 ماه یکبار نیاز به بازدید دوره ای شامل : بازدید پروانه و تمیز کردن آن با استفاده از پارچه نم دار ، کنترل بالک های پروانه بمنظور اطمینان از عدم ترک و یا شکستگی احتمالی ، آچارکشی قطعات اتصالی ، کنترل حفاظ و توری ، کنترل دمپر ها و نظافت آنها

7- با توجه به ساختار بسیار ساده هواکش های آکسیال ، لازم است تا فقط به محض شنیدن صدای ناهنجار و یا لرزش غیر عادی فورآ دستگاه خاموش شود و بازدید از آن صورت گیرد و اصولآ به ساختار اصلی و قاب آسیبی وارد نخواهد شد و احتمال آسیب دیدگی پروانه با توجه به برخورد اشیأ و یا ضربه یا بالانس نبودن پروانه باعث ایراداتی برای پروانه میباشد ، که فورآ پروانه را به کارخانه ارائه داده تا نسبت به رفع عیب اقدام گردد.

8- پیشنهاد میگردد تا در سفارشات کلی ( یدکی پروانه ) تأمین گردد .

تنظیم توسط واحد کنترل کیفیت QC M & D

برای دریافت خدمات ،مشاوره و هرگونه پرسش و درخواستی درباره محصولات و مقاله های مکش ودهش

با ما تماس بگیرید

مقالات مرتبط

ورود اعضا
قبلا در مکش و دهش ثبت نام نکرده ایید؟ثبت نام .
لطفا صبر کنید
ثبت نام