هواکش

هواکش یک وسیله برقی است که برای گردش جریان هوا در منزل و سایر مراکز استفاده می شود. هواکش شامل پره های از جنس های مختلف است که با استفاده از آن هوای داخل محیط را به جریان در آورده و به بیرون هدایت می کند. 

یک سیستم هواکش مناسب برای هر فضای زندگی است و ضروری می باشد زیرا می تواند از ایجاد یک محیط ناسالم در فضای زندگی جلوگیری کند. تکنیک های مختلف طبیعی وجود دارد که می تواند در هر فضای زندگی دنبال شود. یک سیستم هواکش نامناسب می تواند بر بهزیستی طبیعی تأثیر بگذارد و تهدیدهای جدی برای سلامتی افراد ساکن در آن مکان ایجاد کند.

اهمیت هواکش در خانه

هواکش کلید اصلی هوای سالم در خانه است. در واقع ، تنها یک سیستم با کارایی بالا و حساس است که اجازه می دهد تا هوای محیط را در حالی که در برابر تجمع میعانات ناشی از فعالیت های مختلف انسانی تولید می شود ، تجدید کند، که ممکن است در اثر تنفس ، پخت و پز و غیره به وجود آید. این هواکش متناوب که بر روی یک دیوار یا سقف نصب شده است ، امکان تجدید هوای داخلی حمام ، توالت یا آشپزخانه را فراهم می کند. می تواند در مقابل ایجاد رطوبت یا بو عمل کند. روشن و خاموش شدن هواکش توسط سوئیچ چراغ یا توسط یک سوئیچ مستقل انجام می شود. نوع کنترل سوئیچ مخصوصاً برای آشپزخانه توصیه می شود. هواکش می تواند با جا به جایی هوا در زمینه رطوبت نیز موثر باد. هنگامی که ما می دانیم که رطوبت اثرات مضر بر سلامتی می تواند داشته باشد ، اهمیت بیشتری برای تجهیزات داخلی خانه به یک سیستم هواکش قدرتمند خواهیم داد. این وسیله مناسب همچنین به مقابله با آلودگی داخل خانه کمک می کند. در حقیقت ، آلودگی در فضاهای محصور شده به دلیل عوامل زیادی 10 برابر بیشتر از فضای بیرون است. محصولات نگهدارنده ، رنگ ها ، مبلمان ، یا فرش ها به طور دائم ذرات آلاینده ای را برای سلامتی شما و خانواده شما مضر می سازند. همچنین برخی از گازهای سمی غیر بو مانند مونوکسید کربن یا رادون ممکن است در خانه شما وجود داشته باشد و باعث بیماری شود. هواکش منزل با سیستم تهویه مناسب و کارآمد راه حل مناسبی برای تنفس هوای سالم در خانه سالم و یا محل کار است. تهویه مثبت بدین ترتیب فضای داخلی خانه شما را تمیز کرده و هوای آلوده را از بین می برد.

هواکش دستگاهی است که فرایند هوای تمیز را (معمولاً هوای بیرون) در یک فضا فراهم می کند و هوای آلوده از بین می رود. این ممکن است به روش طبیعی یا مکانیکی انجام شود. به طور کلی هواکش ها دارای انواع گوناگونی مانند هواکش های خانگی، هواکش صنعتی و یا هواکش های نیمه صنعتی نام برد. از هواکش ها می توان با توجه به مدل و زمینه تخصصی آن ها در محل های متفاوتی استفاده کرد. بیشتر افراد اولین فکری که در مورد هواکش به ذهنشان وارد می شود این است که از این نوع از وسیله ها در منازل استفاده می شود. اما ازانواع هواکش ها در زمینه بزرگتر و گسترده تر نیز استفاده به عمل می آید که خود نشان دهنده این مورد است که این وسیله دارای کاربردهای بسار وسیع می باشد. طراحان این وسیله با توجه به نوع سفارش و زمینه استفاده در مکان آن ها را طراحی و تولید می کنند. ممکن است از نظر میزان تولید، استفاده از یک هواکش تخصصی بستگی به عواملی دارد، که در مباحث بعدی به آن خواهیم پرداخت.


هواکشهواکش مناسب برای معادن زیرزمینی

هواکش های زیر زمینی یک سیستم تهویه مطبوع است که کنترل کامل بر جریان هوا در محل معدن را فراهم می کند. این هواکش ها سنسورهای کیفیت هوا و امکان برنامه ریزی دارد که جریان هوا را در زیر زمین بهینه می کند. سیستم تهویه به طور مستقل کار می کند و نیازی به زیرساخت ندارد.

مزایای استفاده از هواکش

این دستگاه مناسب وسایل پرکاربردی هستند که کم هزینه اند و دارای مصرف انرژی پایین می باشند. هواکش ها دارای اثر خنک کننده قابل توجه ای هستند. با استفاده از هواکش ،می توان هوای محیط را پاک و سالم کرد و همچنین استفاده از انواع مختلف این وسیله در زمینه های صنعتی، خانگی، تهویه هایی که در پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند می تواند بسیاری از مشکلات در آن زمینه را برطرف سازد. هواکش ها دارای سرو صدای پایین ، عملکرد با دوام و دارای ظرافت طراحی می باشند.شرکت مکش و دهش همواره با تکیه بر کیفیت برای جستجوی بقا و منفعت برای جستجوی توسعه اصرار داشته است. از خدمات خوب شرکت ما بعد از فروش برای رفع نیازهای مصرف کنندگان می توان بهره برد. صداقت و اعتبار باعث شده است که محصولات خوب ما در سراسر کشور به فروش برسد.

وظیفه اصلی تهویه مطبوع انجام عملیاتی روی هوا است که شرایط هوای فضای مورد نظر را جهت زندگی، کار یا فرآیند تولیدی صنعتی، راحت و بهداشتی تامین کند و به شرایط مطلوب آسایش برساند. این عملیات روی هوا می تواند شامل سرد کردن، گرم کردن، رطوبت زنی، رطوبت زدائی، تصفیه هوا و ... باشد. تهویه مطبوع باعث می‌شود شرایط هوای فضای مورد نظر به شرایط مطلوب برسد و در شرایط مطلوب باقی بماند.بر طبق مطالب گفته شده، مهمترین قسمت در تهویه مطبوع، هوارسانی و مهمترین بخش هوارسانی، هواکش ها هستند. هواکش ها وظیفه انتقال هوا و غلبه بر مقاومت ها (افت فشارها) در طول مسیر را برعهده دارند و به کمک آن می توان هوا را به سیستم وارد یا از آن خارج کرد.

بر اساس نیاز سیستم به ورود هوا و یا خروج هوا، هواکش ها به 2 گروه کلی تقسیم می شوند:

1- اگزاست فن ها برای خروج هوا (معمولاً خارج کردن هوای فضا)

2- ساپلای فن ها برای دمیدن هوا (معمولاً هوای تازه یا هوای تصفیه شده)

برای هر یک از این 2 گروه می توان از انواع فن ها (محوری، سانتریفوژ و ... ) استفاده کرد، ولی باید توجه داشت که انتخاب هواکش باید با توجه به نوع کاری که از هواکش انتظار داریم و منحنی عملکرد آن در شرایط کاری مورد نظر انجام شود

خرید هواکش از مکش و دهش

شرکت مکش و دهش تولید کننده و عرضه کننده انواع هواکش برای کاربردهای خانگی و صنعتی است. شما می توانید تمام خدمات مربوط به سفارش خرید و ساخت هواکش و مشاوره در زمینه انواع هواکش ها را از مشاوران شرکت مکش و دهش دریافت کنید. به طور کلی قیمت هواکش به نوع و اندازه پره های آن بستگی دارد. هواکش های معمولی خانگی در قیمت های ارزان تر و هواکش های صنعتی و هواکش سانتریفوژ در قیمت های بالاتر به فروش می رسند.

برای دریافت خدمات ،مشاوره و هرگونه پرسش و درخواستی درباره محصولات و مقاله های مکش ودهش

با ما تماس بگیرید

مقالات مرتبط

ورود اعضا
قبلا در مکش و دهش ثبت نام نکرده ایید؟ثبت نام .
لطفا صبر کنید
ثبت نام