شرایط نصب و راه اندازی هواکش

- چرخش پروانه هواکش را در جهت فلش تعبیه شده بر روی بدنه دستگاه تنظیم نمایید. در الکتروموتور های سه فاز با جا به جا کردن دو سیم از سه سیم متصل به اکتروموتور می توان جهت جریان را معکوس کرد.

2-با مطابقت دادن پلاک روی الکتروموتور با سربندی آن از درست بسته شدن اتصلات سربندی الکتروموتور اطمینان حاصل نمایید.

3-کانال های ورودی و خروجی با ابعاد و ضخامت مناسب طراحی و ساخته شود و همچنین از اتصالات و فلنج های مورد نیاز در فواصل معین استفاده گردد تا از ایجاد صدای ناهنجار و افت راندمان دستگاه جلوگیری شود.

4-در هنگام اتصال کانال به هواکش به منظور یکنواخت کردن سیال هوا می بایست حداقل 1.5 برابر قطر دهانه ورودی هواکش ، کانال مستقیم تعبیه گردد، سپس به هواکش متصل گردد.

5- به منظور اتصال کانال و دهانه مکش هواکش از برزنت و یا فلکسیبل های برزنتی یا آلومینیومی و یا عایق دار استفاده گردد و باید اتصال از طریق فلنج مخصوص به نحوی تعبیه شود تا مانع از فرو رفتگی برزنت در محل اتصال به دهانه مکش هواکش شود .

6-پس از نصب کابل برق مطابق مشخصات الکتریکی هواکش ، آمپر مصرفی در زمان راه اندازی دستگاه کنترل شود تا بیش از حداکثر آمپر نامی الکتروموتور نباشد و ترجیحا از کلید کنداکتور و بی متال با آمپر مناسب و کنترل فاز در تابلو برق استفاده شود.

7- ساخت فونداسیون مناسب با توجه به وزن و ابعاد دستگاه (ترجیحاً 20 سانتیمتر بزرگتر از شاسی هواکش) و دارای صفحه های فلزی تعبیه شده برای اتصال به شاسی دوم هواکش الزامی می باشد.

8-نحوه قرارگیری و نصب هواکش بر روی فوندانسیون باید در حالت تراز باشد ، در غیر این صورت مشمول دوره گارانتی نمی شود.

9- بعد از راه اندازی اولیه (حداکثر 7 روز) نسبت به آچارکشی و بازدید تسمه پروانه و یا تنظیم آن اقدام فرمایید. قابل ذکر است تنظیم تسمه پروانه نبایستی با فشار دست در حد فاصل بین 2 پولی، تسمه پروانه بیشتر یا کمتر از یک سانتیمتر فرو رود.

10-گریس کاری یاتاقان ها به صورت منظم هر 2 ماه یکبار توصیه می گردد.

11- بازدید دوره ای (هرماه یکبار) برای کلیه دستگاه ها و آچارکشی کامل الزامی است.

12-در صورت بروز لرزش های غیر عادی و ناهنجار، دستگاه را فوراً خاموش و قطعات مختلف را بدین ترتیب (اتصالات پیچ و مهره، پولی ها، تسمه پروانه، یاتاقان، شفت و ...) بازدید نموده تا نسبت به رفع عیب آن اقدام گردد.

13- به منظور سرویس و یا تعمیرات احتمالی از نیروهای متخصص استفاده شود و از هرگونه تغییر در ساختار اصلی هواکش بدون هماهنگی با واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش این شرکت خودداری فرمایید و از مزایای دوره گارانتی بهره مند گردید.

14-گارانتی دستگاه شامل (کیسینگ، پروانه، پولی، شفت، لرزه گیر) می باشد و (الکتروموتور، تسمه پروانه) شامل گارانتی نمی باشد.

15-در صورت عدم رعایت نکات صحیح، و بر اساس گزارش نماینده این شرکت، دستگاه مشمول گارانتی نمی شود و همچنین هزینه ایاب و ذهاب نیرو جهت هر نوبت سرویس به عهده خریدار می باشد.برای دریافت خدمات ،مشاوره و هرگونه پرسش و درخواستی درباره محصولات و مقاله های مکش ودهش

با ما تماس بگیرید

مقالات مرتبط

هواکش
هواکش

انتخاب هواکش باید با توجه به نوع کاری که از هواکش انتظار داریم و منحنی عملکرد آن در شرایط کاری مورد نظر انجام شود.

مشاهده بیشتر
هواکش صنعتی
هواکش صنعتی

سیستم های تهویه صنعتی معمولا برای هودها، کانال ها برای انتقال هوای آلوده، فیلترها، فن ها برای آگزاست و هوای تازه در نظر گرفته شده اند.

مشاهده بیشتر
ورود اعضا
قبلا در مکش و دهش ثبت نام نکرده ایید؟ثبت نام .
لطفا صبر کنید
ثبت نام