توضیحات فن های سایلنسر نیروگاهی

انواع نیروگاه ها از جمله نیروگاه های بخار ، گازی ، سیکل ترکیبی و... بایستی مجهز به سیستم تهویه و خنک کاری تجهیزات تولید انرژی باشند تا از احتمال قطع فرآیند تولید انرژی کاسته شود.سیستم تهویه مطبوع و خنک کاری نیروگاه موظف است تا با محافظت دمایی تجهیزات و تامین هوای تازه برای پرسنل و نگه داشتن شرایط محیطی مناسب در فرآیند کاری نیروگاه ، شرایط تولید انرژی را بهبود بخشد.

تجهیزات نیروگاهی بسیار گران قیمت می باشند و برای خرید و نصب آن ها میلیون ها دلار هزینه می شود به همین جهت نحوه صحیح نگهداری از آن ها که شامل خنک کاری نیز می شود بسیار حائز اهمیت می باشد.

از سویی دیگر نیروگاه های تولید انرژی به دلیل وجود تجهیزات مختلف محیطی با آلودگی صوتی بالا محسوب می شود که بایستی تا حد ممکن از این آلودگی صوتی کاست. یکی از مهمترین عوامل ایجاد آلودگی صوتی در نیروگاه ها ، فن های اگزاست و ساپلای است که می توان با استفاده از سایلنسر ها باعث کاهش آلودگی صوتی به میزان چشم گیری شد.

طراحی سایلنسر ها با توجه به نوع فن می تواند به صورت دوار یا چهارگوش باشد و در داخل آن ها از جاذب آکوستیک استفاده کرد.استاندارد مرجع به منظور ساخت و طراحی سایلنسر فن ها iso:3743 وiso:7253 می باشد.

برای دریافت خدمات ،مشاوره و هرگونه پرسش و درخواستی درباره محصولات و مقاله های مکش ودهش

با ما تماس بگیرید

مقالات مرتبط

ورود اعضا
قبلا در مکش و دهش ثبت نام نکرده ایید؟ثبت نام .
لطفا صبر کنید
ثبت نام