فن سانتریفوژ

فن سانتریفوژ از نوع پروانه فورواد (پره خمیده به جلو) از جنس گالوانیزه، مناسب برای ایجاد فشار مثبت راه پله های فرار و یا هوارسانی به محل های مورد نظر می باشد. لازم بذکر است استفاده این نوع فن ها برای اگزاست و یا تخلیه مناسب نبوده و مورد تأیید نمی باشد . جنس پروانه فن های سانتریفوژ فوروارد از جنس گالوانیزه می باشد.

هنگام خریدن یک فن ، عوامل زیادی در تصمیم نهایی تأثیر می گذارد. فن ها از نظر مارک ها ، ویژگی ها ، درجه کیفیت ، سطح نویز ، سیم کابل یا بی سیم ، می تواند بسیار متنوع باشد. هنگام تصمیم گیری برای استفاده از چه سبک فن ، ممکن است بخواهید با یک متخصص مشورت کنید. چگونه می توان از فن مناسب برای پاسخگویی به نیازها استفاده کرد؟

در این مقاله فن سانتریفوژ توضیح داده می شود. ، دو طرح اصلی برای فن وجود دارد: فن محوری و فن سانتریفوژ. هر دو گزینه شایستگی های خاص خود را دارند و برای موقعیت خاصی در نظر گرفته شده است.بیایید نگاهی به طراحی فن سانتریفوژ بیندازیم.

فن سانتریفوژ کمی متفاوت از فن محوری عمل می کند. به جای اینکه هوا را از طریق فن به موازات محور بکشید ، فن سانتریفوژ هوا را به صورت شعاعی ، از مرکز حرکت می دهد.

در فن سانتریفوژ هوا از طریق ورودی جانبی وارد می شود و از مجرای بالای فن خارج می شود.

در فن سانتریفوژ، فن هوا را از طریق ورودی جانبی می کشد. پره های نصب شده به هاب حلقه فن ، در اصل هوای ورودی را گرفته و آن را با زاویه 90 درجه از هاب دور می کنند. در فن سانتریفوژ جریان هوا از طریق مجرایی هدایت می شود ، برخلاف سرعت کمتری که دارد ، جریان هوا با فشار بیشتری را نسبت به فن محوری ایجاد می کند. این نوع فن جریان ثابت تری از هوا ایجاد می کند، اما نیاز به قدرت بیشتری نیز دارند.

به دلیل جریان هوا با فشار بیشتری که فن سانتریفوژ ایجاد می کند ، این طراحی فن باعث شده است که در بسیاری از برنامه های گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. آنها همچنین برای خشک کردن عملکرد خوبی دارند.

مشخصات فن سانتریفوژ:

فن سانتریفوژ یا گریز از مرکز به تیغه ها تکیه می کنند تا هوا را به صورت دایره ای به حرکت دراورده و نیروهای گریز از مرکز سرعت جریان هوا را به صورت شعاعی افزایش می دهند. فن سانتریفوژ هوا را به طور کامل به بیرون منتقل می کنند و جریان هوای قوی تر و با ثبات تری نسبت به طرفداران محوری فراهم می کنند.

فن سانتریفوژ (دمنده های گریز از مرکز) نوع متداول فن است که در محصولات مصرفی و صنعتی برای جابجایی هوا یا سایر گازها استفاده می شود. فن های سانتریفوژ از سه مؤلفه اصلی تشکیل شده است: یک موتور ، پره و محفظه.

مهندسان فن سانتریفوژ را برای برنامه های کاربردی طراحی می کنند. برخی از معیارهای طراحی معمول فن سانتریفوژ اندازه موتور ، شکل تیغه فن، جهت چرخش و مصالح ساختاری است.

چگونه یک فن سانتریفوژ کار می کند:

تیغه فن در حال چرخش باعث ایجاد ناحیه ای با فشار کم در مرکز تیغه و یک منطقه با فشار بالا در لبه های تیغه می شود. همچنین انرژی جنبشی را به هوا می افزاید. سطح کم فشار در مرکز فن سانتریفوژ ، خلاء ایجاد می کند که هوا را به داخل فن می کشد. هوا از مرکز فن به لبه های خارجی فن جریان می یابد. درنهایت ، از محفظه اطراف پروانه در جهت دلخواه بیرون می آید. طراحی سیستم کلی فن های سانتریفوژ چرخش 90 درجه در مسیر جریان را به خود اختصاص داده است.

فن سانتریفوژ در طرح های متنوعی ساخته شده اند. چندین مؤلفه از جمله نوع پره فن مورد استفاده ، طراحی محوطه (محفظه) و مصالح ساختاری ، طراحی کامل فن سانتریفوژ را تعیین می کند.

کاربردهای صنعتی فن سانتریفوژ:

فن سانتریفوژ برای انواع برنامه های کاربردی در صنعت جای داده شده اند. به عنوان مثال ، در فرآوری مواد شیمیایی ، استفاده از گازهای خورنده ، جمع آوری گرد و غبار ، خشک کن ها ، کنترل دود ، فرآیند خنک کننده و فرآیند گرمایش کاربرد دارند.

برنامه کاربردی رایج فن سانتریفوژ:

ایجاد هوای پاک:

در عملیات و تأسیسات صنعتی ، حرکت و جریان هوا همیشه بخشی از فرآیند است.همه فرایندها از اجزای سیستم صنعتی گرفته تا واحدهای تصفیه هوا به ایجاد هوای تمیز نیاز دارند.

دمای بالا:

بسیاری از فرایندهای صنعتی به فرآیند گرما با دمای بالا تکیه دارند. عملیاتی مانند تصفیه حرارتی ، کوره های صنعتی و اجاق گاز از همرفت برای گردش هوای گرم درون محفظه استفاده می کنند. این فرآیند ها نیاز به فن سانتریفوژ طراحی شده خاص دارند.

انواع فن سانتریفوژ

فن های سانتریفوژ براساس پروانه ها شامل پروانه های خمیده به جلو یا عقب ، پروانه های شیب دار به عقب و پروانه های چرخشی هستند. همه آنها ویژگی های عملکردی منحصر به فرد خود را دارند.

ایمنی و نگهداری فن سانتریفوژ:

ایمنی و قابلیت اطمینان فن سانتریفوژ برای مناطق مهم و اساسی هستند .شرکت مکش و دهش در زمینه بازرسی ، آزمایش و مهندسی فن های سانتریفیوژ صنعتی ،به بالاترین سطح کیفیت و ایمنی پاسخ می دهد.

نگهداری مناسب برای عملکرد موفقیت آمیز و ماندگاری بالای فن سانتریفوژ بسیار مهم است. در هر حالت ممکن ، فن گریز از مرکز دارای ویژگی هایی هستند که نگهداری روتین را آسان می کند.

مشخصات فنی

نام فن سانتریفیوژ

هواکش سانتریفوژ رادیال ,

مدل فن سانتریفیوژ

MDRN-MDTN ,

برند فن سانتریفیوژ

مکش و دهش ,

نوع سانتریفیوژ

یوتیلیتی رادیال ,

کاربرد

صنعتی ,

درباره این محصول بیشتر بدانید

دوره گارانتی به شرط تعمیر و نگهداری صحیح

ارائه خدمات مشاوره در جهت انتخاب مدل،جانمایی جت فن و همچنین نصب و راه اندازی دستگاه ها

با ما تماس بگیرید

نظرات کاربران

نظرشما در مورد این محصول چیست؟

شما هم میتوانیدنقد،نظر،پیسنهاد و هر پیامی نسبت به این محصول و دیگر فعالیت های شرکت مکش و دهش را برایمان بنویسید.خوشحال میشویم با تکمیل فرم روبرو نظرتان را بدانیم.

*اطلاعات شما نزد ما محفوظ می ماند.

شما به این محصول چه امتیازی میدهید؟

مقالات مرتبط

ورود اعضا
قبلا در مکش و دهش ثبت نام نکرده ایید؟ثبت نام .
لطفا صبر کنید
ثبت نام